26 квітня – Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

26 квітня 1986 року сталася аварія на четвертому енергоблоці. Обвалилася частина будівель, почалася велика пожежа. Величезна кількість радіоактивних речовин було викинута в атмосферу.

Сотні пожежників та працівників аварійних служб намагались загасити багатоденну пожежу. Багато з них згодом померли від променевої хвороби. Понад 100 тисяч жителів найближчих населених пунктів були евакуйовані після аварії.

Наприкінці 1986 року четвертий реактор накрили спеціальним «саркофагом», щоб запобігти подібним аваріям у майбутньому. Чорнобильську АЕС знову ввели в експлуатацію. У наступні роки через великі пожежі відключили інші три реактори.

Сьогодні, 26 квітня, в Україні та світі відзначається День пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф та День пам’яті аварії на ЧАЕС. Та аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології. Так сталося, що 36-ту річницю трагедії на Чорнобильській атомній електростанції ми зустрічаємо у стані війни, і перед нами знов постала серйозна небезпека повторення трагедії світового масштабу. З’явилися й нові герої – працівники станції, які не полишили робочі місця під час окупації та виконували свої обов’язки і в день і вночі. Пам’ятатимемо та шануватимемо героїв всіх часів. Хай настане мир та злагода в Україні!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.